Rasy o miękkim włosie:

Pers, Ragdool, Maine Coon, Birma, Turecki Van, Turecka Angora, Somalijski, Manx, Chartreux, Rosyjski Niebieski, Korats, Bombay, Ocicat, Havana Brown, Burmans, Tonkijski, Siamski, Cornish Rex, Devon Rex, Exotic.

Maine Coona kąpiemy na dzień przed wystawą, jeśli wyjeżdżasz z kotem już w piątek wtedy wykąp go na dzień przed wyjazdem.

Dzień przed kąpielą:

Wypudrować futro i ogon przy użyciu Kaolin Powder. Jego najlepszą właściwością jest to, że wciąga tłuszcz dokładnie i im dłużej pozwolisz mu być na futrze przed wyczesaniem i wypłukaniem go tym lepiej zadziała. Na tłusty ogon wmasować go w obszar na ogonie gdzie występuje tłuszcz. Można nałożyć go dwa dni przed kąpielą.

Czyszczenie:

Jeśli twój kot bardzo się przetłuszcza należy użyć pasty Groomer’s Goop zanim wykąpiemy kota w szamponie oczyszczającym Filthy Animal lub Dr.FL33. Proszę nałożyć pastę Goop na suche futro na ogon obficie i na resztę ciała kota. Rozsmarować ją w rekach a następnie wetrzeć w ciało kota tak jakbyśmy wycierali ręce o niego, wetrzeć pastę za uszami, pod brzuchem na kryzę i wszędzie tam gdzie futro twojego kota jest  przetłuszczone. Pozostawić na kocie przez 5 minut a następnie spłukać i nałożyć szampon Filthy Animal lub Dr.FL33 już rozcieńczony 30:1 na ogon i całe ciało na 2-3 minuty. Następnie spłukać obficie.

Jeśli twój kot nie przetłuszcza się mocno wtedy możemy pominąć pastę Groomer’s Goop. Szampon Filthy Animal lub Dr.FL33 nałożyć na całe futro w rozcieńczeniu 30:1.Lub jeśli futro jest bardzo brudne lub bardzo tłuste nałożyć koncentrat bez rozcieńcznia. Pozostawić na futrze wmasowując palcami przez 5 minut dla dobrego odtłuszczenia. Następnie spłukać obficie.

Dla Miękkości: W tym miejscu używamy szamponu Emu Oil lub zamiennie szamponu Goop lub szamponu Dr.Aloe mają one za zadanie zmiękczyć futro i odżywic po procesie odtłuszczania.

Szampon Emu Oil ma za zadanie odbudować i zmiękczyć włos po procesie odtłuszczania. Dlatego jest bardzo ważnym produktem w procesie kąpielowym ponieważ nawilża włos i odbudowuje go. (Zapobiega przesuszeniu futra po zabiegach odtłuszczania).

Nałóż szampon Royal Perfection Emu Oil w rozcieńczeniu 16:1. Pozostaw na futrze przez 2-3 minuty a następnie spłucz obficie. Szampon Goop i Eye Envy nie rozcieńczamy. Szampon Dr. Aloe nałóż w rozcieńczeniu 30:1 na ok. 3 minuty następnie spłucz obficie.

 

Na Kolor:

Jeśli chcesz wysycić kolor futra użyj odpowiedniego szamponu wzmacniającego kolor odpowiedniego do koloru futra twojego kota w rozcieńczeniu 1:30 :

Ultra Red White: rude, brązowe, czarne szylkretki również z białym jeśli chcemy wysycać u nich rude kolory i wybielać białe. Należy nałożyć na szampon na całe futro również na białe części.

Pro Gold: kremowe, brzoskwiniowe, złote oraz czarne szylkretki jeśli chcemy aby ich kolor był stonowany.

Plum White: Białe i wszystkie jasne futra.

All out Silver: Niebieskie, srebrne, niebieskie szylkretki również z białym.

Black Star: Wszystkie czarne futra jak również czarne z białym.

Szampon na kolor musi pozostać na futrze przez 5 minut aby zaczął dobrze działać. Jeśli chcesz intensywnie wysycać kolor możesz użyć nie rozcieńczonego koncentratu. Spłucz dokładnie.

Jest to końcowy szampon w procesie pielęgnacji wystawowej. Bardzo ważne jest aby dokładnie spłukać ten szampon i wszystkie pozostałe po kąpieli szampony. Niektórzy hodowcy spłukują go z zegarkiem w ręku 5 minut tak aby żadna piana nie leciała już z futra naszego kota.

Jeśli futro wymaga mocnego wysycenia koloru, nawilżenia lub odżywienia:

Użyj odżywkę na kolor odpowiednią dla koloru futra twojego kota w rozcieńczeniu 1:30 :

All in Red dla rudych i szylkretowych kotów.

All in White dla wszystkich białych futer

All in Black sla czarnych futer

All in Silver dla srebrnych i niebieskich futer

All in Brown dla brązowych futer

Lub jeśli futro wymaga intensywnego nawilżenia użyj odżywkę Ultra Moisturizer w rozcieńczeniu 1:40. Gdy futro jest suche i watowate użyj odżywki Ultra Silk , która nada miękkości i jedwabistości futru. Pozostaw je na futrze na 5 minut a następnie spłucz obficie.

Suszenie:

Owinąć kota w ręczniki tak aby wciągnęły jak najwięcej wody z jego futra. Rozpocznij suszenie kota przy użyciu suszarki powoli czeszą futro z włosem. Gdy futro będzie wilgotne ale już nie ciężkie i mokre spryskaj je De-mat Sprayem i dalej susząc czesać. Wysuszyć futro do końca.

De-mat spray może być użyty również na suche futro w dniu wystawy. Spryskać na futro , wysuszyć i wyszczotkować. Świetnie sprawdza się też na kędziorki pod klatką i brzuchem. Nałożyć rękami żeby lekko zwilżyć futro, wysuszyć dmuchając i czesząc futro dokładnie podczas gdy spray wysycha.

Produkt dodany do porównania